Zahradní architekt

Důležitou součástí každého domova je příroda, stromy a rostliny a to ať už uvnitř bytu nebo domu, tak i venku. Rostliny by měly s interiérem ladit. Každá květina i pokojová rostlina má ale své požadavky na péči a ty je třeba také brát v potaz. Nestačí tedy vybrat rostliny podle toho, jak se vám v interiéru líbí. Je třeba, aby vydržely déle než týden. A pokud není příroda Vaším koníčkem nebo nejste vášnivými zahrádkáři, je vždy lepší si nechat při výběru rostlin poradit. Totéž platí i o službách zahradních architektů, kteří nejenže navrhují, ale také přímo realizují terénní úpravy. Nechat si navrhnout zahradu tak, aby v ní od jara do podzimu stále něco kvetlo a byla plná barev. To zní krásně, že? Máte-li raději stále zelený trávník, pak Vám služby zahradního architekta značně usnadní práci při jeho údržbě a obzvlášť při navrhování závlahových systémů. Zahradní architekt Vám může navrhnout a zrealizovat také osvětlení a nasvícení venkovní zahradních ploch. Aby Vám pohled z okna vašeho domova dělal radost ve dne i v noci.

Rozsah služeb

Realizace zahrad:

  • Začíná se nejhrubšími, a sice terénními pracemi a modelací pozemku, spolu s položením hlavních rozvodů závlahy, a také stavbou drobných staveb, cest, instalací kamenů apod.
  • navazuje se kultivací pozemku, vytýčením a založením záhonů a jemnou modelací;
  • přichází na řadu plachetkování záhonů, výsadba rostlin a mulčování;
  • závěrečnou částí realizace je založení travnatých ploch položením travního koberce nebo výsevem.

Zeleň v interiéru:

  • poradenství při výběru pokojových rostlin s ohledem na jejich stanoviště, následné údržby a vyškolení. Doporučení vhodné technologie výsadby jakož i esteticky působivé výsadbové substráty a květináče.

Zahradní stavby a osvětlení:

  • poradenství při výběru všech dřevin a rostlin, ale také všech ostatních prvků zahradní architektury, kterými jsou odpočinková místa, terasy, pergoly, altány, cesty šlapákové, mlatové, schody, terasy, zídky, dále nejrůznější sportoviště a dětská hřiště s herními prvky, ale také třeba i umělecké artefakty;
  • řešením osvětlení zahrad.

Návrh automatických závlah:

  • navržení automatických závlah dle požadavků klientů včetně napojení na systém využití dešťové vody

Chcete se o bydlení u Ctěnického háje dozvědět víc? Napište nám!

* Pole označená hvězdičkou jsou povinná