Krásné místo pro klidný život spojený s přírodou

Úsporné, komfortní a technologicky vyspělé bydlení v souladu s přírodou – to je Ctěnický háj. Hledáte-li bydlení pro sebe a svou rodinu na krásném klidném místě v přírodě a zároveň kousek od města a veškeré vybavenosti, právě jste ho našli.

Projekt

Projekt

Areál Ctěnického háje je koncipovaný jako funkční celek, který vám poskytne dostatek soukromí a zároveň možnosti pro komunitní život a vícegenerační soužití. Na pozadí celého projektu je radost ze života spolu s odpovědností za životní prostředí. Věříme, že ochrana přírody a její zachování pro další generace nemusí být za cenu omezování radostí, které nám život přináší.

Více zde

Lokalita

Lokalita

Projekt Ctěnický háj najdete na severovýchodním okraji Prahy. Jen pár kroků od krásného lesoparku, který byl původně součástí areálu Ctěnického zámku. Místo i jeho okolí poskytuje mnohé možnosti sportovního vyžití a nejrůznějších výletů. V bezprostřední blízkosti se nacházejí školky a školy, obchody, pošta i restaurace. Klidná lokalita uprostřed přírody, poblíž které najdete vše, co k životu potřebujete.

Více zde

Modro-zelené bydlení

Modro-zelené bydlení

Každý dům je navržen tak, aby byl co nejvíce energeticky soběstačný a zároveň byl funkční součástí celého areálu. Každý dům je architektonicky i designově řešen do posledního detailu, umí skvěle hospodařit s energiemi i dešťovou. Předáním klíčů od vašeho nového domova to pro nás nekončí. Chceme, aby se celý areál dále rozvíjel a žilo se vám v něm dobře.

Více zde


Energeticky úsporné domy

Díky částečné nezávislosti na klasických zdrojích energií a díky chytrým systémům, které hospodaří s energiemi i s dešťovou vodou, je pasivní bydlení komfortní a šetří jak přírodu, tak životní náklady.Tváře projektu

ing. arch. Břetislav Lukeš
 

Břetislav Lukeš

Architekt

Více než slovy by architekt svou prací měl říci, o co mu jde. Takže jediné, co by mělo smysl říci je to, co vidět není... Tím hlavním, o co nám šlo je dát Vám lidem, kteří budete chtít sdílet námi navržený prostor možnost najít cestu nejen k sobě samým, ale i ke svému okolí. Vymanit se z tradice hesla MŮJ DŮM, MŮJ HRAD… zasypat vodní příkopy a strhnout hradby. Nabídnout Vám možnost podat ruku svému okolí, prostředí obývané nejen lidmi, ale i ostatními tvory, kteří jej s námi sdílí. Prostředí kolem nás nepatří nám, ale my patříme jemu...

Martin Hušpauer
 

Martin Hušpauer

Realitní makléř

Pomáhám lidem najít ideální místo k bydlení víc než 19 let. Specializuji se na novostavby a developerské projekty. Ve Vinoři a okolí působím už od roku 2010. Tuto lokalitu jsem si natolik oblíbil, že tu žiji se svou rodinou i já sám a to do dnes. Na projektu Ctěnický háj oceňuji především čisté zaměření na budoucí život nových rezidentů a s tím související koncepci veřejného prostoru a napojení na okolní přírodu, zejména jedinečnou blízkost Ctěnického háje a infrastruktury Přezletic a Vinoře.

Martin Jindrák
 

Martin Jindrák

Energetický konzultant

Pomáhám svým klientům najít cestu ke zdravému, úspornému a ekologicky šetrnému bydlení. Se svou rodinou bydlím od roku 2004 v jednom z prvních energeticky pasivních domů postavených v České republice. Díky svým zkušenostem dokážu poradit majitelům domů a bytů v projektu Ctěnický háj nejen s úsporou energií, ale také s tím, jak ve svém domově vytvořit zdravé vnitřní klima.Chcete se o bydlení u Ctěnického háje dozvědět víc? Napište nám!

* Pole označená hvězdičkou jsou povinná