Blízké okolí

V okolí Ctěnického háje nejsou jen krásná místa vhodná pro odpočinek, na každodenní procházky či sváteční výlety, ale také veškerá občanská vybavenost pro pohodlný život.

Ctěnický háj

Ctěnický háj

Původní obora zámku ve Ctěnicích. Postupem času se z něj stal přirozený lesopark s přírodní „promenádou“ a památnými „Miranovými duby“.

Vinořský park

Vinořský park

Přírodní rezervace na jižním okraji Vinoře. Park je propojen s Bažantnicí v Satalicích. Ideální místo pro procházky, běh, cyklistiku i odpočinek. Skvěle si zde zasportujete i krásně odpočinete. Součástí parku jsou tři rybníky a geologické útvary. Poskytuje útočiště mnoha druhům rostlin a živočichů – to je, co? Opravdová příroda ještě existuje i ve městě. Ovšem ne jen tak někde. Vám na dosah!

Potoky a rybníky

Potoky a rybníky

Vinoří a kolem Přezletic protékají tři potoky, které napájejí celkem 7 rybníků, jeden na Ctěnickém potoku a 6 na Vinořském. Mezi ty nejznámější rybníky patří Ctěnický, Malá a Velká Obůrka a tzv. Pohančák. Všechny jsou opravdu příjemným místem odpočinku při procházkách. Během roku můžete využívat cyklistické a pěší stezky, v zimě pak výborným místem pro radovánky na bruslích. Kdo to někdy vyzkoušel, ví, že bruslení na rybníku se nic nevyrovná. Díky péči obce je okolí rybníků krásně udržované.

Mateřská škola Přezletice

Mateřská škola Přezletice

Školku najdete v Kaštanové ulici. Je prakticky nová, z roku 2011. Má kapacitu 50 dětí a sestává ze dvou tříd. Jedná se o domácky laděnou moderní mateřskou školu s pevně stanovenými pravidly, multifunkčními herními prvky a nadšenými pedagogy, kteří se o děti starají s maximální pozorností a péčí. V současné době probíhá příprava výstavby nového pavilonu, díky kterému bude navýšená kapacita školky o 100 %.

Mateřská škola Vinoř

Mateřská škola Vinoř

Školka je od roku 2008 součástí základní školy. Kapacita 208 dětí, 8 tříd – s dopoledním vyučováním i odpoledními aktivitami pro děti a kroužky. Všechny třídy prošly renovací a poskytují nové a plně vyhovující zázemí pro péči o předškolní děti.

Základní škola Přezletice

Výstavba základní školy Přezletice

Nová základní škola nabídne místa pro 540 žáků z obce Přezletice i od sousedů z Jenštejna a Podolanky. Základní rysy komplexu budoucí svazkové školy, tedy školy budované společně více obcemi v rámci jejich dobrovolného svazku, už jsou patrné. S dokončeném areálu se počítá na jaře 2023. Nová škola bude velkým benefitem pro rodiny s dětmi.

Cyklostezky v okolí Ctěnického háje

Cyklostezky v okolí Ctěnického háje

To je prostě ráj! Samozřejmě se tu bavíme o projektu zvaném „Praha na kole“. Ano, chápeme, že kraj Prahy není srovnatelný například s horskými oblastmi Dolomit nebo Alp, kdo ale vytáhne kolo z garáže či sklepa, je jednou nohou na každodenních projížďkách po krásných tratích. Vedou hned několika směry: na Kbely, Letňany, Satalice, Vinoř nebo Jenštejn. Opravdovou lesní projížďku zažijete, pojedete-li skrz Ctěnický háj a okruh přes Satalice do Vinořského parku a Satalické obory.

Tenisové kurty Přezletice a Vinoř

Tenisové kurty Přezletice a Vinoř

Milovníci tenisu si můžou zajít na klasické antukové kurty k Sokolovně do Vinoře, kde jsou k dispozici 2 kurty, a to včetně příslušenství. Nebo do Přezletic, kde je obnoven provoz kurtů U hřiště v rámci TJ Sokol Přezletice. Když už nic jiného, dýchne tam na vás atmosféra venkovského pojetí pohybu a sportu. Hamr nečekejte, jisté ale je, že zajímavé možnosti sportovního vyžití tu jsou. A klání Federerů s Nadaly můžou začít.

Dětské a travnaté hřiště Přezletice

Dětské a travnaté hřiště Přezletice

Dětské a travnaté hřiště je jako součást veřejného prostoru v obci k dispozici v místě zvaném U hřiště. Tento prostor spravuje místní TJ Sokol za přispění sdružení Přezleťáci. Chcete-li spojit procházku s pohybem dětí a nepopocházet jen ve vedlejších ulicích kolem domu, využijte všech možností, které nabízí okolí vašeho nového domova. Směle do toho!

Tělocvična Základní školy Vinoř

Tělocvična Základní školy Vinoř

Tělocvična základní školy slouží k rekreačnímu sportovnímu vyžití jak dětem, tak dospělým. Zmiňme za všechny jedno z lákadel – florball. Podívejte se na stránky základní školy a dozvíte se víc.

Fotbalový klub

Fotbalový klub

Máte rádi fotbal nejen jako diváci? Můžete využít travnaté fotbalové hřiště s doplněnou „umělkou“ i osvětlením v ulici Bohdanečská. Dostanete se tam za pár minut pěšky přes Ctěnický háj, přímo od vašeho nového domova. Hřiště spravuje Tělocvičná jednota a Fotbalový oddíl TJ Sokol Vinoř. Fotbal tu má prostě tradici.

Golfové hřiště Vinoř – Twin Chapel

Golfové hřiště Vinoř – Twin Chapel

Kousek od areálu Ctěnický háj je také golfové hřiště. Vezmete bag z garáže a do 5 minut jste pěšky na drivingu nebo hřišti. Projdete Ctěnickým hájem a za chvilku jste na hřišti s 27 jamkami. Golf dnes už není luxusní společenskou událostí pro vyvolené, je to sportovně-relaxační aktivita dospělých i dětí. Pár kroků od domova tedy můžete směle a dle libosti začít procvičovat švih.

Jízdárna a jezdecký klub na Ctěnickém zámku

Jízdárna a jezdecký klub na Ctěnickém zámku

Pro příznivce jezdeckého sportu a milovníky pohledu na svět z koňského hřbetu je tu jízdárna a jezdecký klub na Ctěnickém zámku. Jsou-li koně vaším koníčkem, určitě vám udělá radost, že se u samé paty celého areálu Ctěnického háje nachází stezka pro koně, která vede do stájí zámecké jízdárny. Máte-li v oblibě sofistikovanější sporty, pak vězte, že na nedaleké louce při ulici Bohdanečská se odehrávají i zápasy póla. Věděli jste, že tato hra vznikla už v dávných dobách v Persii? Tak tomu se říká „sport s historií a tradicí“.

Kriket

Kriket

Kriket je mezi pálkovacími míčovými hrami opravdová lahůdka. Kousek od areálu Ctěnického háje, při ulici Bohdanečská, najdete field pro tuto hru gentlemanů. V tomto případě v podání klubu KRIKET Vinoř. Že jste tenhle sport nikdy neprovozovali? Chtěli byste? Zkuste se stát třeba bowlerem a parádně vyautujte protihráče. Začít můžete kdykoliv.

Vinoř

Vinoř

Ve Vinoři můžete nakoupit prakticky všechno, co je ke každodennímu životu potřeba. Najdete tu obchůdek se smíšeným zbožím, papírnictví, květinářství, pekárnu, cukrárnu, řeznictví i menší market Norma.

Billa

Billa

V současné době je zahájeno společné územní stavební řízení na projekt RETAIL PARKU Vinoř na Dlabačově. V blízkosti bydliště tedy budete mít možnost uskutečnit kvalitní nákup potravin, včetně přídavných služeb. Vše vznikne v rámci 4 dalších jednotek v retail parku s dostatečnou parkovací kapacitou.

Zdravotnické centrum a Lékárnu Winlek

Zdravotnické centrum a lékárna Winlek

Zdravotnické centrum a lékárna se nachází v samém centru Vinoře, na Mladoboleslavské ulici poblíž supermarketu. Dá se zde pohodlně zaparkovat. Můžete využít i služeb praktického lékaře pro děti, dorost i dospělé. Své ordinace tu mají také stomatolog, neurolog a gynekolog.

Pošta

Pošta

Poštu najdete v Bohdanečské ulici. Jedná se o pobočku s běžnou nabídkou poštovních služeb, a to včetně Czech POINTu. Kvůli ověření úředních listin, smluv a podpisů nebudete muset daleko.

Bankomat

Bankomat

Bankomat je přístupný nonstop, tedy 24 hodin denně každý den v roce. Nachází se v centru Vinoře na Mladoboleslavské ulici.

Ctěnický zámek

Ctěnický zámek

Zámek je doslova pár kroků od vašeho nového domova, součást osady Ctěnice. Patří na seznam kulturních památek České republiky. Krásné místo pro relaxační i romantické procházky. Zámecká zahrada doslova vyzývá k uspořádání pikniku, třeba za účelem rodinného setkání. Dá se tu i jezdit na kole.

Vinořský zámek

Vinořský zámek

Tahle krásná barokní architektonická památka je dnes ve správě ministerstva vnitra a pro místní je pouze historickým objektem, na který se mohou podívat jen zvenčí. Posledním pravým zámeckým majitelem byl hrabě Otakar Černín.

U Černínů

U Černínů

Tuhle vyhlášenou restauraci najdete v samotném centru Vinoře, na hlavní – Mladoboleslavské – ulici. Opravdu skvěle tu vaří, dát si tu můžete nejen českou kuchyni, ale třeba i pizzu. Lidé sem rádi chodí i na specifický výběr piv. Chcete-li ochutnat zajímavé sezónní speciály, pak se zajděte nechat příjemně překvapit právě sem. Tradiční podnik s opravdu netradičním výběrem pro milovníky piva a dobrého jídla spjatý s historií Vinoře má otevřeno dennodenně.

Restaurant – The Granary

Restaurant – The Granary

V zámecké restauraci Ctěnického zámku můžete navštívit restauraci Granary, která nabízí výborné snídaně formou bufetů, skvělé pivo a pivní speciály z pivovaru Antoš, skvostné pokrmy místního šefkuchaře a excelentní vína. V letních měsících je možné trávit čas na zahrádce anebo si vyzvednout připravený piknikový koš a užít si krásné gurmánské odpoledne v zámeckém zahradě.

Pod Vinořským zámkem

Pod Vinořským zámkem

Moderní a stylově zařízená restaurace Pod Vinořským zámkem je známá svou romantickou, staročeskou atmosférou. Pro svou vynikající kuchyni se stala tradičním a vyhledávaným místem nabízejícím nevšední zážitek a lidé ze širokého okolí se rádi nechávají překvapovat pestrými kulinářskými dovednostmi našich kuchařů. Šéfkuchař a jeho kolegové nabízejí široký sortiment české i mezinárodní kuchyně, celoročně pak i výběr sezónních specialit.

Hoffmanův dvůr

Hoffmanův dvůr

Je libo zajímavý film nebo koncert? V areálu Hoffmanův dvůr jsou pořádány akce pro děti i dospělé. Areál s romantickou restaurací, rozlehlým dvorem a vinným sklepem je místem, kam všichni z Vinoře i okolí rádi zajdou za kulturou a zábavou. Je to místo setkávání během celého roku. Pořádá se zde kinování, mnoho klasických koncertů i menších festivalů, jako například Rocková pípa. S dětmi se zde rozhodně nebudete nudit při „čarodějnicích“, masopustech a lampiónových průvodech. Nejeden Vinořák zde dokonce řekl ANO své vyvolené (a nejedna Vinořačka ANO svému vyvolenému). Hoffmanův dvůr je místo pro večírky, mejdany i svatby jako ušité.

Ctěnický zámek

Ctěnický zámek

V Zámeckém areálu Ctěnice je možné navštívit několik stálých expozicí a výstav. K expozicím i výstavám se průběžně konají doprovodné akce, jako např. Masopust, dožínky, adventní a velikonoční tvůrčí dílny a řada dalších akcí z oblasti řemesel a tradiční lidové kultury.Chcete se o bydlení u Ctěnického háje dozvědět víc? Napište nám!

* Pole označená hvězdičkou jsou povinná