Work-life balance

Pro rovnováhu pracovního a rodinného života hraje velkou roli i místo, kde lidé žijí.

„Lidé dnes chtějí od života něco víc. Nechtějí jen chodit do práce a večer domů. Chtějí se víc starat o své děti, věnovat se svým koníčkům a také se víc zapojovat do života v místě, kde žijí,“ říká Daniela Vašíčková z neziskové organizace Family and Job.

Slaďování pracovního a rodinného života může mít i podobu práce z domova. Mnoho lidí dnes namísto kanceláří využívá ke své práci prostory svého domova. V kancelářských prostorách se pak odehrávají důležité schůzky se zákazníky, spolupracovníky nebo klienty. Aby se vám z domova dobře pracovalo, ať už při občasném nebo dennodenním home office, je třeba vhodně uzpůsobit prostředí, ve kterém tento čas trávíte. V domech typu L a XXL je velmi prakticky a elegantně řešen prostor pracovny, který si budete moct uzpůsobit dle svých potřeb, a nerušeně tak pracovat v kteroukoli denní či noční hodinu, jak budete potřebovat. A to aniž byste rušili nebo byli rušeni. Mnoho lidí v dnešní době totiž pracuje s klienty po celém světě, a tak je třeba práce napříč časovými pásmy dnes běžnější, než by se mohlo na první pohled zdát.

Work-life balance

Vysokorychlostní internet a pracovna, to je základ

Co všechno potřebujete, abyste mohli v klidu pracovat z domova? Základem v dnešní době je vysokorychlostní internet a klidné prostředí, nejlépe vlastní pracovna. Dobré připojení je bezpodmínečně nutné. Proto jsou v plánech areálu Ctěnického háje optické kabely, díky kterým bude možné připojit se k internetu nejen v prostředí domova a vlastní pracovny, ale také na dětském hřišti nebo v jakékoli relaxační zóně. Můžete tak využít internet pro práci i relaxaci.

V domech typu XXL a L je vyčleněn prostor pro pracovnu, ve které se vám bude dařit plnit i ty nejnáročnější pracovní úkoly, díky klidnému prostředí, ve kterém nebudete nikým a ničím rušeni. A po náročném pracovní dni se nabízí jediné: procházka po okolí Ctěnického háje, relaxace při pozorování přírody nebo na chvíli vypnout hlavu a proudy myšlenek při jízdě na kole po některé z přilehlých cyklostezek. Nebo máte radši golf?

Chcete se o bydlení u Ctěnického háje dozvědět víc? Napište nám!

* Pole označená hvězdičkou jsou povinná